




























Welkom in klein Bethlehem op 13 december

Ervaar en beleef het in Klein Bethlehem: u en jij bent van harte welkom!
Klein Bethlehem is een onderdeel van 'sfeer en meer' op 13 december in Heerde.
Heerde Zingt op Zondag 8 december met The All Singers
Volkskerstzang 12 december

08 december | |
Ochtenddienst | |
08 december | |
Avonddienst | |
Heerde Zingt op Zondag. Met muzikale medewerking van 'the All Singers' uit Heerde. | |
07 december | |
Ochtenddienst | |
Dankdienst voor het leven van br. Berend Tijssen. Van 10.00-10.45 uur is er gelegenheid de familie te condoleren in de Bovenzaal. | |
01 december | |
Ochtenddienst | |
1e advent. Welkom nieuwe leden. Koffiedrinken na de dienst. | |
01 december | |
Avonddienst | |
Themadienst: Wie is de M.O.L. (Missionair op locatie)? | |
24 november | |
Ochtenddienst | |
Herdenking overledenen. | |
24 november | |
Avonddienst | |
Jeugddienst. Met muzikale medewerking van de huisband van Gereformeerde Kerk 'de Brug' uit Wapenveld. | |
23 november | |
Ochtenddienst | |
Dankdienst voor het leven van zr. Dinie Spanhaak. Van 10.00-10.45 uur is er gelegenheid om de familie te condoleren in de Bovenzaal. | |
22 november | |
Ochtenddienst | |
Dankdienst voor het leven van br. H. Mooibroek. Vanaf 10.15 uur is er gelegenheid de familie te condoleren. | |
17 november | |
Ochtenddienst | |
17 november | |
Avonddienst | |
15 november | |
Ochtenddienst | |
Afscheidsdienst zr. J. Bosch- de Graaf. Vanaf 10.15 tot 10.45 uur is er gelegenheid de familie te condoleren in het Kruispunt. | |
10 november | |
Ochtenddienst | |
10 november | |
Avonddienst | |
Heerde Zingt op Zondag. Met muzikale medewerking van Double Four uit Hattem. | |
Toon meer diensten |
2019- Bij de maand oktober
DE GEMEENTE ALS…… LEGER (DES HEILS)
In het laatste hoofdstuk van de Efezebrief introduceert Paulus het beeld van de gemeente als leger: ‘Neem daarom de hele wapenrusting van God aan, opdat u weerstand kunt bieden op de dag van het kwaad, en na alles gedaan te hebben, stand kunt houden.’ (Efeze 6:13).
Een groter contrast met de vorige beelden (bruid en gezin) is nauwelijks denkbaar. Toch gebruikt Paulus dit beeld heel bewust. Het beeld van een leger bepaalt ons bij de realiteit van het hier en nu; als gelovigen en gemeente krijgen we gegarandeerd te maken met geestelijke strijd.
Er zal, wat Paulus noemt, ‘een dag van het kwaad’ komen, dat is de dag van aanvechting, beproeving en demonische druk. Doe daarom je wapenrusting aan! De Bijbel tekent de Heer op veel plaatsen uit als leider en veldheer (Ex. 15:3, Psalm 24:8). In het beeld van de Kerk als leger mogen we Gods overwinning zichtbaar maken. ‘Hij heeft de overheden en machten ontwapend en openlijk tentoongesteld en zo over hen gezegevierd’, Kol. 2:15),
Dit vraagt van de soldaten
• Onvoorwaardelijk vertrouwen in hun veldheer. Het moreel van de troepen zakt in als ze geen geloof meer hebben in hun aanvoerder.
• Een gedisciplineerd leven. Er staat dat de soldaten de hele wapenrusting moeten aandoen
• Gods soldaten houden de gelederen gesloten met een onverdeeld hart. De eenheid en volharding van een leger hangt mede af van onze toewijding aan elkaar.
‘Deel in het lijden als een goed soldaat van Christus Jezus’. 2 Timotheus 2:3. Als we deze instructies in acht nemen, zullen we in staat zijn de ultieme overwinning die Jezus behaalde aan het Kruis, zichtbaar te maken in de wereld om ons heen! Kijkend naar dit beeld van de Kerk, is er voor de Gemeente veel om mee aan de slag te gaan.
We herkennen sommige karaktereigenschappen van een beeld misschien duidelijk in onze eigen gemeente, terwijl andere eigenschappen op de achtergrond blijven en bij een andere gemeente zichtbaar worden. De ene gemeente staat volop in de geestelijke strijd, maar mist de warmte van het gezin. Weer een andere gemeente slaagt er misschien goed in om als tempel Gods heerlijkheid op aarde te brengen, maar vergeet zich als bruid voor te bereiden op de toekomstige bruiloft.
Gemeentebeelden vullen elkaar aan en accentueren steeds een beperkt deel van het gemeente-zijn.
Er is ook een kerkgenootschap met de naam Leger des Heils.
Dat kerkgenootschap kent dezelfde hiërarchische structuur als elk leger.
Aan het hoofd van de internationale organisatie van het Leger des Heils staat een generaal. De actieve leden van het Leger heten heilssoldaten en dragen veelal een uniform. Zij zijn de belijdende leden. Ze onderteken een Verbond van een heilssoldaat (krijgsartikelen) met daarin opgenomen de Leerstellingen van het Leger des Heils. Mensen die het Leger des Heils als hun geestelijk thuis zien, maar niet het verbond kunnen of willen ondertekenen, kunnen adherent worden. Jeugdleden worden jongsoldaat genoemd. Ze volgen jongsoldatenlessen en hebben ook een belofte ondertekend. De leden zijn georganiseerd in korpsen, die meer beogen te zijn dan een kerkelijke gemeente. Zij zijn in de eerste plaats een post van het Leger des Heils, opgericht ter verbreiding, maar ook als een diaconale hulpinstelling. Verantwoordelijk voor de plaatselijke afdeling is de korpsofficier.
J.M. Weststrate
Kruiskerk - B. van Dijklaan
Aanvang: 10:00 uur.
Kruiskerk - B. van Dijklaan
Aanvang: 19:00 uur.
Onderkomen
Aanvang: 18:15 uur.
Huiskamer
Aanvang: 19:00 uur.
Achterkamer + KRkamer
Aanvang: 19:30 uur.
Bovenzaal
Aanvang: 20:00 uur.
Huiskamer
Aanvang: 20:00 uur.
Onderkomen
Aanvang: 19:15 uur.
Kerkzaal
Aanvang: 19:30 uur.
Kerkkamer
Aanvang: 20:15 uur.
Achterkamer
Aanvang: 18:30 uur.
Dorpsplein Heerde
Aanvang: 18:30 uur.
Dorpsplein Heerde
Aanvang: 14:00 uur.
Plein Raadhuis Heerde (Dorpsstraat)
Aanvang: 18:30 uur.
Dorpsplein Heerde
Aanvang: 18:30 uur.
Kruiskerk - B. van Dijklaan
Aanvang: 10:00 uur.